Ustawa śmieciowa

Coraz częściej się mówi o tak zwanej ustawie śmieciowej, która związana jest z segregowaniem śmieci. W innych krajach Unii Europejskiej robi się to już od dawna, ale w Polsce jeszcze nie wszyscy ludzie segregują śmieci i nie wszyscy wiedzą co to jest recykling. A przecież to bardzo słuszna idea i chodzi o to, aby ludzie segregowali śmieci i żeby dało się ich jak najwięcej przetworzyć.

Nasz świat to niestety jeden wielki śmietnik. Ludzie w tak zwanym pierwszym świecie produkują dużo śmieci: plastikowych opakowań, foliowych torebek, kartonów i butelek, i choć starają się dbać o to, aby je przetwarzać, nie zawsze im się to udaje. Zaś ludzie w trzecim świecie, najbiedniejszych jego częściach, nie tylko nie mają szans segregowania śmieci bo nie wiedzą czym jest recykling, ale też nie mają możliwości ich przetwarzania.

W Polsce sytuacja jest dziwna, bo ludzie owszem mają świadomość na temat skutków niesegregowania śmieci i zanieczyszczania świata, ale nie mają jeszcze odpowiednich narzędzi. Ciągle brak u nas dużej ilości kontenerów na różnego rodzaju odpadki. A więc ludzie nawet jeśli chcą się nauczyć czym jest recykling i segregować śmieci, aby mu sprzyjać to nie mają ku temu zbyt wielkich szans. Zwłaszcza ci mieszkający w małych miejscowościach. Dlatego ustawa śmiechowa wprowadzana jest trochę za szybko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close