Przetwarzanie to styl życia.

www.cantuspolonicus.pl

Tak, ostatnio recykling to coś dla ludzi, którzy są nie tylko ekologiczni, ale i modni. Te dwie rzeczy jak się okazuje się mogą iść w parze, bowiem przetwarzanie różnych rzeczy stało się bardzo modne. Nie chodzi o to, aby rzeczy wyrzucać, bo to nie jest ekologiczna postawa i z pewnością nie daje ona nic dobrego światu, ale o to, aby je przetwarzać.

Czasem jest tak, że to inni się za nas martwią. Pod domem stoją różne kontenery, pojemniki na odpady i możemy wrzucać tam odpowiednie śmieci. Do innego wrzucimy papier, do innego plastik, a do innego szkło. Jeszcze inne są na odpadki organiczne. I tutaj także działa recykling. Dobrze posegregowane odpady mogą być przetworzone na coś innego.

Możemy jednak nie wyrzucać i sami uprawiać recykling i naprawiać różne rzeczy, robiąc z nich rzeczy inne. Przykład? Ze starego bębna od pralki można zrobić idealnego, ogrodowego grilla. Trzeba mieć tylko odrobinę wyobraźni. Takie przykłady można mnożyć. Inny to chociażby półki na książki zrobione ze starych skrzynek od jabłek czy innych owoców. Modne są także siedzenia z palet, które montuje się teraz we wszystkich modnych lokalach. Okazuje się, że to wszystko to także recykling, ale szerzej pojęty. Wielu podąża według tej idei i wykorzystuje stare przedmioty, dając im drugie, często o wiele ciekawsze, życie. Warto więc spróbować, rozejrzeć się wokół i poszukać rzeczy, które możemy w jakiś oryginalny i przydatny sposób wykorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close